Wynik MR kręgosłupa szyjnego 51-latka
Witam wyniki MR szyji: Wyrównana lordoza szyjna. Trzony kręgów prawidłowej wysokości. Osteofity na krawędziach trzonów kręgów - zmiany zwyrodnieniowe. Przepuklina dotrzonowa w dolnej płytce granicznej C6. Na poziomie C3/C4 obwodowe uwypuklenie krążka mk ze zniesieniem przestrzeni płynowej przedrdzeniowej. Krążek powoduje dość duże zwężenie lewego otworu mk. Na poziomie C4/C5 niewielka protruzja krążka mk z prawostronną lateralizacją z umiarkowanym zwężeniem przestrzeni płynowej przedrdzeniowej.

MĘŻCZYZNA, 51 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon