Wynik MR kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego

Witam ,bardzo prosze o wyjasnienie moich wynikow z RM kregoslupa szyjnego i ledziwiowego wizyte mam dopiero w lipcu u specjalisty.Na poziomie c6/c7 znajduje sie posrodkowa dokonalowa wypuklina jadra miazdzystego km o grubosci 3mm.Mniejsze posrodkowo-obuboczne wypukliny jadra miazdzystego km o gr.2mm sa obecne w odcinku c3/c4 do c5/c6.W wyniku wspolistniejacego wyrownana fizjologicznej lordy szyjnej zmiany na poz.c3/c4c4/c5 przylegaja do przedniej pow.rdzenia kregowego.Co to oznacza.

Aleksander Ropielewski

Oznacza to dyskopatię i zniesienie lordozy fizjologicznej, które moga dawać dlegliwości bólowe i zaburzenia czucia kończyn górnych i wymagają leczenia zachowawczego - rehabilitacja, lub zabiegowego - operacja. Wskazany jest kontakt z neurochirurgiem.

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik przedstawia występowanie przepuklin które przylegają do przedniej powierzchni rdzenia. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Proponuję skontaktować się z lekarzem wcześniej chociażby telefonicznie.