Wynik MR kręgosłupa szyjnego u 37-latka

Mr Kregoslupa Szyjnego . W odcinku szyjnym kregoslupa zniesienie fizjologicznej lordozy.Nieco obniżone tarcze miedzykregowe c5/c6,c6/c7.Na poziomie c3/c4 osteofity tylno-bocznych krawędzi trzonow kręgów, powodujace obustronnie zwężenie otworów miedzykregowych. Na poziomie c4/c5 osteofity tylno-bocznych krawędzi trzonow kręgów, powodujace obustronnie zwężenie otworów miedzykregowych i redukcje przedrdzeniowej rezerwy plynowej-mala lewoboczna protruzja krążka miedzykregowego na ok,3,5mm dokanalowo

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nieprawidłowości opisywane w badaniu mają złożony charakter. W dużej części odpowiedzialna jest choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa lub inne jej podobne degeneracyjne zmiany. Z pewnością mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe, gdyż nieprawidłowości te mogą zaburzać prawidłową architektonikę kręgosłupa a także oddziaływać na struktury nerwowe. Konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem.