Wynik MR kręgosłupa szyjnego u 47-latki

,Proszę o konsultacje Mam badanie MR kręgosłupa szyjnego wykonano w sekwencji SE (T1 -zał ) FRFSE obrazy T2 zał T2 zał Fat Sat ) oraz MERGE w płaszczyanch szczałkowych i poprzecznych Mam niewielkie spłycenie lordozy szyjnej z łagodnym prawowypukłym ustawieniem. Na poziomie C5 C6 widoczna jest szerokopostawna płaska posrodkowo-dwuboczna wypuklina krażka miedzykregowego uciskajaca worek oponowy oraz umiarkowanie zwęzajace otwory międzykregowe,w wiekszym stopniu lewy z uciskiem nerwów C6.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga, gdyż opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Jeżeli nawet nie teraz to w przyszłości.