Wynik MR kręgosłupa u 52-letniego mężczyzny
Mężczyzna 52 lata.Wynik badania MRkręgosłupa L-S,na poziomie L1-L2 ,L2-L3,L3-L4,L4-L5 i L5-S1 centralno-prawoboczna szerokopodstawna protuzja krążka m-kręgowego z nieznacznym ograniczeniem światła prawego otworu m-kręgowego na poziomie L1-L2 i L3-L4,na poziomie L2-L3,L4-L5 i L5-S1 obu otworów.Na poziomie L3-L4 ucisk na prawy korzeń.Szer.kanału na ww.poziomach 10mm.Osteofitoza na zarysach kręgów L,obniżenie wysokości oraz ich dehydratacja na poziomach L4-L5-S1.

MĘŻCZYZNA, 52 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon