Wynik MR odcinka lędźwiowego kręgosłupa

BADANIE MR ODCINKA LEDZWIOWEGO KREGOSLUPA WYKONANO W PLASZCZYZNACH PROSTOPADLYCH UZYSKAJAC OBRAZY T1 I T2 NIEWIELKIE SPŁYCENIE FIZJOLOGICZNEJ LORDOZY LEDZWIOWEJ MIERNE ZMIANY ZWYRODNIENIOWE W STAWACH MIEDZYKREGOWYCH L4 S1 NA POZIOMIE L4 L5 DYSKRETNE UWYPUKNIENIA KRAZKA MK TYPU BULING ZE SPLYCENIEM ZACHYLKOW BOCZNYCH I LEWEGO OTWORU MK BEZ UCISKU NA STRUKTURY NERWOWE WYSOKOSC I SYGNAŁ POZOSTALYCH KRAZKOW MK W NORMIE TRZONY KREG LEDZWIOWYCH PRAWIDLOWEJ

Mikołaj Cyganok

Witam! Podstawową zasadą medycyny jest to, że leczy się pacjenta, a nie jego wynik. Dlatego też, każdy wynik badania, m.in. MR, powinien być interpretowany przez lekarza, który zlecił jego wykonanie, tylko i wyłącznie w zestawieniu z objawami klinicznymi oraz wynikiem przeprowadzonego badania fizykalnego, przy uwzględnieniu zebranego wywiadu. Sugeruję więc, udać się z wynikiem do lekarza kierującego Panią/Pana na to badanie.