Wynik MR odcinka lędźwiowego kręgosłupa do analizy

Rezonans odcinka lędżwiowego.Zmiany wytwórcze na przednich i tylnych krawędziach trzonów oraz przeciążeniowe wzdłuż sąsiadujących powierzchni trzonów od poziomu L1doL5.Zmiany degeneracyjne krążków międzykręgowych na tych samych poziomach o różnym stopniu zaawansowania.Na poziomieL2/L3zaostrzone tylne krawędzie trzonów zwężają dolne części otworów międzykręgowych z pozostawieniem niewielkiej rezerwy przestrzeni wokół korzeni nerwów.Na poziomie L3/L4zaostrzone krawędzie trzonów zwężają dolne częśc

Witam serdecznie,

Wynik badania świadczyć może o zmianach zwyrodnieniowych oraz przeciążeniowych w obrębie badanego odcinka kręgosłupa. Wskazana jest u Pana wizyta u lekarza zlecającego badanie lub ortopedy w celu konsultacji.

Pozdrawiam.