Wynik MR po naderwaniu mięśnia

Oto opis badania MR: 1."Stan po naderwaniu ścięgna mięśnia podłopatkowego ze zmianami bliznowatymi w przyczepie ścięgna". 2."Więzadło obrąbkowo-ramienne środkowe pogrubiałe, o podwyższonym sygnale po przebytym naderwaniu". 3."Ścięgno m. nadgrzebieniowego o podwyższonym sygnale, zachowanej ciągłości - obraz odpowiada zmianom przeciążeniowym". 4."Podwyższony sygnał przedniego brzegu obrąbka stawowego" Konieczna jest operacja czy jest możliwość wyleczenia tego za pomocą fizjoterapii ?

Szanowny Panie, odnosząc się j e d y n i e do wyniku badania NMR -
uważam,że w Pana przypadku najbardziej odpowiednim będzie leczenie zachowawcze ( szeroko rozumiana rehabilitacja: fizykoterapia oraz terapia manulana - w póżniejszym terminie również kinezyterapia ) po zastosowanym wczesniej leczeniu farmakologicznym ( np. leczenie p-zapalne). Decyzję wraz z Panem powinien podejmować ortopeda, który przeprowadził Pana badanie fizykalne. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.