Wynik MR przysadki mózgowej 27-latka do analizy

to jest wynik renonans magnetyczny przysadki mozgowej -siodlo tureckie wielkosci i konfigurowej prawidlowej.Po podaniu srodka konstras.w jej przednim placie centralnie uwidacznia sie ognisko hipointensywne srednica 3mm mogace odpowiadac drobnemu mikrogruczolowi.Poza tym przysadka ulega jednorodnemu wzmocnieniu .pisze w imieniu mojego syna ma 27 lat co to jest wynik odebral dzis .napewjo pojdzie do specjalisty ale co to wlasciwie czy to sie operuje

Lek. Katarzyna Szymczak

Konieczne będą badania hormonalne czy jest to gruczolak wydzielający, tak małych zmian się nie operuje chyba że są objawowe (bóle głowy, zaburzenia widzenia) lub szybko się powiększają. Wskazana konsultacja endokrynologa i dalsze badania.
Pozdrawiam