Wynik MRI kręgosłupa 39-latki

Wynik MRI kr. C, proszę o opinię. C5 i C6 stan po stabilizacji, blok czynnościowy. Na poziomie C4-C5 odwodniona i obniżona tarcza m. tworzy przepuklinę centralno-prawoboczną do kanału kręgowego i zachyłka bocznego prawostronnie modeluje worek oponowy.Osteofity z tylnych zarysów trzonów C4 i C5 do kanału kręgowego.Na p C3-C4 przepuklina dokanałowa krążka międzykręgowego na szerokość 4mm redukuje przestrzeń płynową przedrdzeniową.Na p C6-C7 uwypuklina krążka dokanałowa na szerokość do 4mm.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.