Wynik MRI mózgowia 28-latki do analizy

Witam. Moj wynik mr mozgowia to - w poblizu styku korowo-podkorowego dolnej czesci pogranicza czołowo-ciemieniowego prawej półkuli mózgu widać pojedyncze drobne niespecyficzne-naczyniopochodne?- ognisko uszkodzenia istoty białej wielkości 3 mm, reszta jest w normie.Prosze o o interpretacje wyniku. Czy grozi mi jakas choroba? Pozdrawiam

Chorobę rozpoznaje się na podstawie objawów, wyniku badania pacjenta i badań dodatkowych jeśli takie były robione. Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną. Proszę zwrócić się do lekarza, który badane zlecił. Zna szczegóły i najlepiej zinterpretuje wynik.