Wynik MRI odcinka lędźwiowego kręgosłupa

Witam, mam wynik MRI odcinka lędźwiowego. Proszę o odpowiedź, co opis oznacza, czym to grozi i czym leczyć. Plecy bolą już po 10 min stania prosto. Na poziomie L4-L5 centralno-dwuboczna protruzja krążka międzykręgowego na głębokość do 3 mm. Na poziomie L5-S1 umiarkowanie zwężona przestrzeń międzykręgowa z centralną protruzją krążka międzykręgowego na głębokość do 5 mm. Otwory międzykręgowe wolne, bez ucisku na korzenie nerwowe. Stożek rdzeniowy nieuciśnięty o prawidłowej intensywności sygnału.

Wyniki badań obrazowych odnosi się do badania fizykalnego i wywiadu. W innym przypadku jest to tylko opinia neurologa na temat obrazu który widzi na monitorze komputera.