Wynik MRI po usunięciu dysku

Mam 40 lat przeszłam dwie operacje odcinka L5-S1,w pierwszej usunięto mi dysk z lewej strony(27.05.2013) a w drugiej usunięto dysk z prawej strony oraz bliznę nadoponową (28.10.2013),teraz wykonałam MRI a wyniku jest opisane:widoczna od strony przednio-lewobocznej tkanka ulegająca wzmocnieniu po podaniu kontrastu,z częściowym wypełnieniem lewego zachyłka korzeniowego.Proszę powiedzieć co to znaczy.Pozdrawiam Iza ze Starogardu Gd.

To prawdopodobnie blizna pooperacyjna, ale nie kolidująca z korzeniem nerwowym, więc bez istotnego znaczenia klinicznego. Interpretacją wyniku powinien zająć się prowadzący neurochirurg.