Wynik MRI stawu kolanowego

wynik MRI.kolana :wysięk i przerost błony maziowej w kaletce brzuch.-półbłoniastej w dole podkol.z obecn.wielokomorowej przestrzeni płynowej o najw. wym. poprzecz. 42x25 mm,wym. podłużny ok.10 cm wykazującej łączność z jamą stawu-torb.bakera. na przyśrodk.pow. stawowej rzepki obszar śr11 mm o nierównej pow.chrząstki jak przy chondropatii II/III zaznaczone zmiany przeciąż.w rogu tylnym łąkotki przyśr.z zachowaniem jego kszt i wys. proszę o wyjaśnienie i pomoc.co robić?wszystko się wlecze. iza

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany wskazują na uszkodzenia w obrębie chrząstki powierzchni stawowej rzepki. Najprawdopodobniej konieczne będzie wykonanie artroskopii stawu kolanowego. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ortopedy, który wdroży odpowiednie postępowanie.