Wynik na toksoplazmozę u 36-latki

Witam. Bardzo proszę o interpretację wyników na toxoplazmozę: IgG 30,6 IgM 0,26 Z góry bardzo dziękuję

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wynik można zinterpretować dwojako - zakażenie świeże, aktualnie przebywane lub zakażenie stare, w odległej przeszłości. Aby można było zweryfikować sytuację należy powtórzyć oznaczenie miana przeciwciał (głównie chodzi o klasę przeciwciał IgM) za około 3 tygodnie.