Wynik na toksoplazmozę w 15. tygodniu ciąży

witam jestem w 15 tyg ciazy i wlasnie odebralam moje wyniki na toxoplasma i nie rozumiem nic z tego wynik z IgG mam 192,93IUml a wynik IgM mam 1,68NTU czy to oznacza ze jesten chora i dziecku cos zagraza? czekam na odp

Witam,

Poziom przecicial IgG ponad norme swiadczy o tym ze kiedys w przeszlosci miala Pani kontakt z antygenem (nie oznacza to od razu ze chorowala Pani na toksoplazmoze), natomiast poziom IgM mowi o tym, czy w niedawnym czasie lub aktualnie byl kontakt z antygenem. Ujemne IgM i dodatnie IgG nie jest pwoodem do niepokoju, ale w razie watpliwosci zawsze warto skonsultowac te wyniki z ginekologiem prowadzacym ciaze.

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga