Wynik OB i CRP u 62-latka

Witam, Mam 62 lata ,mężczyzna.Wynik OB 45 mm/h, CRP 21,65 mg/l .pozostałe wyniki podstawowych badań w normie.Czy są jakieś badania laborytoryjne umożliwiające dokładniejszą identyfikację przyczyny /objawy bóle stawów,tkanki łącznej /. Pozdrawiam tad

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki wskazują na stan zapalny w organizmie. Niestety nie ma jednak takiego badania, które jednoznacznie wskazywałoby przyczynę stanu zapalnego. Konieczne jest przeprowadzenie dokładniejszych badań pod kątem przewidywanej przyczyny na podstawie stanu klinicznego. Ponieważ Pan cierpi na bólowe stawowe warto udać się do specjalisty reumatologa, który pokieruje dalszą diagnostyką i ew. leczeniem.