Wynik odczynowy w USG węzła chłonnego w dole nadobojczykowym

Czy wezel chlonny w dole nadobojczykowym na usg wynik - ODCZYNOWY (10,2 mm) jest podejrzany? Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam serdecznie. Nie ma powodów do niepokoju, nie jest to węzeł podejrzany onkologicznie. Węzeł odczynowy to węzeł pojawiający się jako odczyn, czyli reakcja na stan zapalny w obrębie tkanek przez niego drenowanych.