Wynik po łyżeczkowaniu macicy a krwawienie po stosunku

Witam! Bardzo dziękuję za przetłumaczenie wyniku z łyżeczkowania. "Małe fragmenty śluzówki pochwy z oznakami proliferacji akantotycznej nabłonka płaskiego". Bardzo proszę o informację co oznacza ten wynik, ponieważ byłam u ginekologa, który powiedział że nie wie co to jest i kazał obserwować zmianę. Ja jednak chciałabym coś z tym zrobić ponieważ odczuwam ból podczas stosunku i krwawienie po. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Witam. Tak na prawdę oznacza jedynie pogrubienie nabłonka. Być może rozwiązaniem będzie stosowanie lubrykantu a między stoosunkami preparatów na baize kwasu mlekowego.