Wynik poziomu d-dimerów po operacji stabilizacji kręgosłupa

witam,mam 53 lata, jestem po operacji kręgosłupa (stabilizacja), od jakiegoś czasu boli mnie noga w pachwinie. Robiłam badanie stężenia D-dimerów we krwi i wynik mam 1400. co to może oznaczać? do jakiego lekarza się mam z tym zgłosić? czy narazie obserwować? dziękuję za odpowiedź

Poziom D-dimerów jest znacznie przekroczony. Ze względu na bóle w pachwinie należy wykonać usg żył kończyn dolnych, które określi stan drożności żył ewentualnie zapalenia żył kończyny dolnej. Lekarz który tymi sprawami zajmuje sIę to angiolog lub chirurg naczyniowy.