Wynik poziomu DHEA-s 29-letniej osoby

Dzień dobry mam pytanie odnośnie wyniku Dhea-s moj wynik to 349.5. Mam 29 lat nie pije i nie palę papierosów. Urodziłam jedno dziecko, które ma problemy i zaburzenia rozwoju - autyzm. Badanie poziomu tego hormonu zlecil mi lekarz endokrynolog. Mam podejrzenie niedoczynnosci tarczycy. Przyjmuje Euthyrox N' 25 po 1/2 tabletki przez 4 dni w tygodniu. Badanie to było wykonane w czasie zażywania Euthyroxu. Ogólnie zgłosiłam się do endokrynologa , ponieważ źle się czułam odczucia jak przy menopauzi

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wynik DHEA-S jest w normie. Natomiast podejrzenie niedoczynności tarczycy powinno być potwierdzone badaniami profilu hormonalnego tarczycy (TSH, fT3, fT4) oraz USG tarczycy. Pozdrawiam.