Wynik poziomu homocysteiny

Witam.Właśnie odebrałam wynik badania poziomu homocysteiny.Wynik jest taki:18,5 .Zakres referencyjny wyczytałam to 5,0-12,0 czyli moja homocysteina jest chyba za wysoka.proszę o interpretację mojego wyniku.Jestem kobietą,mam 48 lat w sumie nie choruje na jakieś choroby.Zawsze miałam podwyższony cholesterol.Czy taka homocysteina zagraża już w jakiś sposób,czy jest jeszcze nie groźna ? Pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Taki wynik może wskazywać na zwiększoną aktywność enzymów uczestniczących w przemianach homocysteiny a także o niedoborze kwasu foliowego lub vit b6, b12.