Wynik poziomu TSH i podejrzenie nadczynności tarczycy

Witam, mam 18 lat jestem mezczyzna, i mam podejrzenie w strone nadczynnosci tarczycy. Mialem badanie hormonu tarczycy poprzez TSH3 i wynik byl rowny 6,022 a norma wynosi 4. Co sie z tym wiaze? Moge miec powod do obaw? Pozdrawiam Mateusz

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Wysoki poziom hormonu TSH może sugerować rozpoznanie niedoczynności tarczycy. Jeżeli rozpoznanie to się potwierdzi to być może będzie potrzeba zastosowania leczenia. Proponuję zgłosić się do poradni endokrynologicznej.