Wynik poziomu witaminy D3 u osoby dorosłej

Proszę o ocenę wyniku jn: Witamina 25-OH D3 - 18,7 ng/ml ( zakres referencyjny: niedobór < 20) Proszę również o informację czy , a jeśli tak to w jaki sposób podnieść wartość witaminy jw. Dodam, że wynik dotyczy osoby dorosłej unikającej (od zawsze) słońca z uwagi na uczulenie.

Magdalena Mroczek

Witaminę tę należy suplementować :1000 jednostek (IU) od października do kwietnia u osób unikających nasłonecznienia. Suplementację warto skonsultować z lekarzem rodzinnym.

Magdalena Mroczek

Wskazana jest suplementacja wit D3 1000 jednostek (IU) od października do kwietnia u osób unikających nasłonecznienia. Dokładne zalecenia może podać lekarz rodzinny.

Lek. Katarzyna Szymczak

Występuje u Pani niedobór witaminy D, konieczna będzie jej suplementacja. Proszę pokazać wynik badania lekarzowi zlecającemu, który z pewnością przepisze preparat witaminy D.
Pozdrawiam