Wynik prób wątrobowych i USG wątroby

Proszę o interpretację wyników, jestem przed wizytą u hepatologa. Początkowo alat 66 teraz 46 cholesterol 300 teraz 180, trójglicerydy 400 teraz 120, hdl 35 ldl 100. Bilrubiona w normie HBS HCV - ujemne, jakościowo także, ceruloplazmina wnormie kwas moczowy w normie, ggtp w normie, Wyniki usg wątorby - niepowiększona echojednorodna, echo wzmozone. wynik elastografii wknienie F0 stłuszczenie s2-s3

Witam. Podwyższony początkowo poziom enzymów wątrobowych oraz cechy jej stłuszczenia w usg jest wynikiem zaburzeń gospodarki lipidowej. Jeżeli poziom cholesterolu oraz trójglicerydów będzie optymalnie kontrolowany funkcja wątroby znormalizuje się samoistnie.