Wynik prób wysiłkowych i nagły spadek ciśnienia

Witam, Mój mąż ma 46 lat, jest szczupły. W lipcu miał próbę wysiłkową (MET =13) i miał nagły duży spadek ciśnienia na etapie recovery (do 90/60). Kardiolog zlecił UKG i powiedział, że to z przegrzania. Dzisiaj miał znowu próbę wysiłkową i tym razem spadek do 80/50 i zawroty głowy. Co mamy zrobić? Ojciec męża zmarł nagle na zawał serca w wieku 60 lat. Pozdrawiam, Lidia

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

należy wprowadzić diagnostykę i wyjaśnić przyczynę tych spadków.Proszę udać się z wynikami do kardiologa. Skierowanie wypisze lekarz rodzinny.

Pozdrawiam.