Wynik progesteronu u 32-letniej kobiety

Co oznacza wynik Progesteronu 0,9 nmol/l przy normach faza owulacji 2,4-9,4 faza lutealna 5,3-86,06 Mam 32 lata i cały czas mam takie wyniki PRG

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, jeśli wykonywała Pani oznaczenia w fazie owulacyjnej lub lutealnej, zbyt niskie stężenia progesteronu mogą świadczyć o niewydolności fazy lutealnej ( niedostatecznej produkcji progesteronu przez ciałko żółte). Proszę skonsultować się z ginekologiem, który wskaże właściwe postępowanie lecznicze. Pozdrawiam.