Wynik prolaktyny i bóle piersi

Witam, mam 24 lata. Odebralam dzis wyniki prolaktyny i moj wynik przekracza normę i wynosi 42 ng/ml. Miesiąc temu mialam robioną TK głowy + angio i żadnego guza nie wykryto. Obecnie biorę tab. antykoncepcyjne "Logest" w celu wyregulowania miesiączki. Jestem również po laparoskopii jajników, gdyż wykryto u mnie dwa torbiele. Proszę mi powiedziec co moze znaczyc ten wynik prolaktyny? Dodam, ze ciągle mam obolałe piersi. Gdzie się udac, do jakiego specjalisty? Bardzo prosze o odpowiedź. Pozdrawiam

Nie podała Pani norm dla prolaktyny, gdyż każde laboratorium może mieć inną normę, a także trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że hormon ten ma dobowe wahania stężenia. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z ginekologiem-endokrynologiem.