Wynik prolaktyny oraz zaburzenia miesiączkowania, nerwowość, niskie libido, potliwość i problemy z pamięcią

Prolaktyna po obciążeniu MTC po 1h jaka jest interpretacja wyniku. Prolaktyna na czczo 233,0 uIU/ml po obciążeniu MTC 5036,0 uIU/ml. Czy taki wynik po obciążeniu jest w normie? Dodam ,że od 3 lat miewam takie oto objawy; zaburzenia miesiączki, wybuchowość, nerwowość , drastycznie niskie libido, pocenie się , zmęczenie, problem z pamięci i zapamiętywaniem. Lekarz ginekolog stwierdził ,że ginekologicznie jest ok. zlecił jeszcze TSH 1,6 uLm/ml , FT4 14,7

Wynik wskazuje na hiperprolaktynemię czynnościową. Opisane objawy mogą się z tym wiązać. Stan taki wymaga leczenia. Do rozważenia rezonans magnetyczny przysadki mózgowej.