Wynik przeciwciał HBs a szczepienie na żółtaczkę

W zwiazku z operacja mam miec szczepienie na zoltaczke. Niestety nie jestem w stanie odtworzyc czy szczepienie mialo miejsce. Wynik przeciwcial hbs to 12,6 a do 12,5 jest watpliwy. Nie dostalem wiec jednoznacznej odpowiedzi czy sie szczepic. Co mam robic? Czy wynik na granicy oznacza ze bylem szczepiony czy ze moglem nie byc a mimo tego mam takie parametry? Co zrobic gdy mam wynik 12,6 a nie wiem czy w przeszlosci bylem szczepiony?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Poziom przeciwciał jest niski i ochrona może nie być zachowana. Zalecam wykonać szczepienie.