Wynik przeciwciał przeciwjądrowych i przeciwcytoplazmatycznych 5-latki

Witam. Co oznacza ten wynik P/c p.jądrowe i p.cytoplazmatyczne II F, HEP-2, DID (ANA2) (ICD-9:--) dodatni metodą immunoflrescencji pośredniej II F stwierdzono obecność przeciwciał przeciwjądrowych dających na komórkach HEp-2 obraz świecenia ziarnisty w mianie 1;2560. dodam że to jest wynik mojej 5 letniej córeczki proszę o pomoc. Emilka

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proszę zgłosić się do reumatologa, gdyż nie można interpretować tylko wyników oznaczenia przeciwciał. Mogę się tylko domyślać iż córka ma problemy ze stawami. ??Obecność takich przeciwciał może wskazywać na istnienie choroby autoimmunologicznej / np toczeń/