Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 3 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik prześwietlenia klatki piersiowej i wyjaśnienie opisu

Witam odebrałam dziś prześwietlenie klatki piersiowej a wizytę u lekarza mam w czwartek, bardzo proszę o wytłumaczenie opisu : Po stronie prawej przywnękowo widoczne obszary zwiewnych zagęszczeń miąższowych, w korelacji z danymi klinicznymi podejrzane w kierunku nacieków zapalnych. Poza tym pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych. Sylwetka serca szerokości w normie w wymiarze poprzecznym. Wyrównanie talii serca. Aorta piersiowa o wydłużonym łuku. Kąty przeponowo-żebrowe wolne.
KOBIETA, 22 LAT 12 miesięcy temu

Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność

Około 40-60% Europejczyków prowadzi siedzący tryb życia, z czego płyną bardzo negatywne skutki zdrowotne. Ile czasu powinniśmy poświęcać na wysiłek fizyczny? Światowa Organizacja Zdrowia zaleca podejmowanie co najmniej 30-minutowej aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności prze 5 dni w tygodniu lub 20-minutowej aktywności o dużej intensywności ? przez 3 dni w tygodniu.

Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
79 poziom zaufania

A jakie są inne objawy? Konieczna jest Łączna analiza powyższego wyniku wraz z badaniem pacjenta. Proponuję udać się do lekarza zlecającego powyższe badania

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety