Wynik prześwietlenia klatki piersiowej i wyjaśnienie opisu

Witam odebrałam dziś prześwietlenie klatki piersiowej a wizytę u lekarza mam w czwartek, bardzo proszę o wytłumaczenie opisu : Po stronie prawej przywnękowo widoczne obszary zwiewnych zagęszczeń miąższowych, w korelacji z danymi klinicznymi podejrzane w kierunku nacieków zapalnych. Poza tym pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych. Sylwetka serca szerokości w normie w wymiarze poprzecznym. Wyrównanie talii serca. Aorta piersiowa o wydłużonym łuku. Kąty przeponowo-żebrowe wolne.

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie są inne objawy? Konieczna jest Łączna analiza powyższego wyniku wraz z badaniem pacjenta. Proponuję udać się do lekarza zlecającego powyższe badania