Wynik prześwietlenia płuc i zacienienie

dzień dobry mam pytanie mój tata odebrał wynik prześwietlenia płuc bardzo proszę o interpretację, poniewaz obawiam sie, że to może byc cos groźnego. Wynik badania: zacienienie w prawym polu górnym oraz w okolicy kąta pz po stronie lewej płuca dziekuje z poważaniem Patrycja

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Dobrze by było gdyby wynik i zdjęcie RTG obejrzał pulmonolog. Zacienienia mogą wynikać jednak z niegroźnych zmian pozapalnych.