Wynik prześwietlenia płuc u 66-latki

Witam,mam 66 lat,niepokoi mnie wynik przeswietlenia płuc:prawy kąt przeponowo żebrowy ostry,lewy nieco zatarty-przez zrosty opłucneji/lub niewielką ilość płynu.W polu dolnym płuca lewego pasmowate zacienienie-jak zwłóknienie.Poza tym płuca bez ewidentnych zmian ogniskowych i zagęszczeń miąższowych.Sylwetka serca niepowiększona.Wnęki naczyniowe. Nadmieniam,ze nigdy nie paliłam.Co oznacza taki wynik?

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc coś więcej powiedzieć konieczne jest badanie lekarskie. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można ustalić najbardziej odpowiednie postępowanie.

OPis sugeruje obecność płynu w jamie opłucnowej lub zrosty po przebytym zapaleniu opłucnej. Wskazane wykonanie usg j. opłucnowej. Jeżeli potwierdzą się zrosty - nie wymaga to leczenia jedynie okresowej kontroli lekarskiej. Jeżeli obecny jest płyn - wymaga do dalszej diagnostyki i leczenia.