Wynik rezonans magnetycznego głowy u 30-latki

witam,moj wynik rezonansy magnetycznego.W zbiorniku blaszki czworaczej widoczna jest torbiel pajęczynowki wymiary 21x16x8xmm.Poza tym szerokość zbiorników przestrzeni podpajęczynówkowej w normie.Układ komorowy nieprzemieszczony, nieposzerzony.zatoki oboczne nosa prawidlowo powietrzne. Mam pytanie czy mam powody do niepokoju? borykam sie z nerwicą lękową czy to od tego? pozdrawiam

Witam,
Torbiele pajęczynówki są zwykle bezobjawowe i wykrywane przypadkowo podczas badania neuroobrazowego. Tak jest prawdopodobnie również u Pani.
Jednak dla potwierdzenia powyższego taki wynik badania warto skonsultować z neurochirurgiem, który po przeanalizowaniu obrazu MRI odpowie na pytanie, czy wymaga ona jakiegokolwiek leczenia.
Pozdrawiam.

Jeżeli ma Pani nerwice lękową należałoby podjąć terapię psychoterapeutyczną. Jeśli nie podejmie Pani się leczenia problem będzie się tylko pogłębiał. Nie leczona nerwica lękowa doprowadza bardzo często do tego, że pacjenci gotowi są np. zrezygnować z podejmowania wielu życiowych aktywności, przyjemności tylko po to, by uniknąć objawów. Należy zaznaczyć, że podobnie jak w każdym z typów zaburzeń lękowych, wiodący jest tutaj mechanizm "błednego koła", czyli wzajemnego wpływania na siebie emocji i reakcji ciała. Dlatego sugeruję wybór mądrego psychologa, psychoterapeuty i podjęcie psychoterapii.

Życzę powodzenia!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl