Kobieta , 31 lat dzien dobry chcialam spytac o wynik rezonansu glowy torbiel pajeczynowki o wym.19-17-30mm polozona posrodkowo w tylnej jamie czaszki,Pojedyncze drobne ognisko o podwyzszonej intensywnosci sygnalu w obrazach T2 zaleznych i sekwencji FLAIR polozone podkorowo w lewym placie czolowym o wyglodzie zmiany naczyniopochodnej przewleklej.Pozatym struktury mozgu prawidlowy.Zaniki korowe w platach ciemieniowych
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Rezonans magnetyczny – Rezonans magnetyczny (MRI) jest badaniem obrazowym zmian chorobowych w ciele pacjenta. Tomografia rezonansu magnetycznego jest wykonywana głównie w diagnostyce mózgu, tj. w celu wykrycia takich schorzeń, jak wady wrodzone, guz mózgu, zmiany zapalne tkanki mózgowej, zmiany demielinizacyjne, zmiany naczyniowe mózgu (angio MRI mózgu).
  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: