Wynik rezonansu kości udowej i piszczelowej

Jestem przed artroskopią kolana (ubytek w chrząstce stawowej). W rezonansie radiolog stwierdził "plamiste, rozsiane obszary o wysokich sygnałach zlokalizowanych w nasadach kości udowej i piszczelowej". Zalecił wykonanie scyntygrafii kości. Co może być przyczyną tych zmian? czy to może być związane z osteoporozą?(nie miałem nigdy żadnego badania pod tym kątem). Jakie badania powinienem jeszcze wykonać? Czy zmiany te mogą być przeciwskazaniem do artroskopii?

Skoro radiolog zalecił wykonanie scyntygrafii to miał do tego powody i proszę wykonać to badanie. Nie widząc wyniku badania nie można się wypowiadać odnośnie przyczyny. Sam opis nie wystarczy