Wynik rezonansu magnetycznego 37-latki

Wita Mam 37 lat Robiłam rezonans i taki jest jego wynik Lordoza L prawidłowa. Tarcze m/kręgowe L4/5, L5/S1 obniżone, z cechami dehydratacji Wypuklina szerokopodstawna krążka m/kręgowego L3/4 tylna środkowa z modealcją worka oponowego cechy pęknięcia pierścienia włóknistego Wypuklina szerokopodstawna krążków m/kręgowych L4/5 L5/S1 tylne środkowe z modealacją worka oponowego, obustronnym zwężeniem otworów m/kręgowych Trzony kręgowe prawidłowej wysokości bez cech przebudowy kostnej

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu sugerują dość zaawansowany proces chorobowy kręgosłupa. Być może są wynikiem choroby zwyrodnieniowej. Z pewnością mogą powodować dolegliwości bólowe, drętwienia i parestezje. Warto by skonsultowała się Pani z neurochirurgiem. Być może konieczna będzie operacja.