Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik rezonansu magnetycznego a konieczność zabiegu operacyjnego

Witam, pytanie odnośnie rezonansu magnetycznego. Czy konieczna będzie operacja? Na wysokości L3 L4 obecna jest podwięzadłowa okrężna pjm krążka miedzykręgowego 20% zajmująca szerokość kanału kręgowego i modelująca korzenie nerwowe L4. Na poziomie L2-L3 i L4-L5 widoczne sa okreżne wypukliny krążków między kręgowych modelujące więzadło podłużne tylne kręgosłupa. Dehydrytacja krążków miedzykregowych L3-L4, L4-L5 i L5-S1, zmiany tworcze tkanki kostnej, kr. trzonow kr. ledziowych i kr. S1. Pjm L3-L4
KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu

Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

Witam serdecznie,

Wynik świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Metod leczenia jest wiele. Decyzja o sposobie leczenia i ewentualnie o konieczności zabiegu chirurgicznego należy do neurochirurga.

Pozdrawiam.

umów wizytę 0

Nie leczy się wyniku a pacjenta.
Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda lub neurochirurg.

Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Może ono obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnatrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS .
Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja.
W rzadkich przypadkach może okazać się, że wskazane jest leczenie operacyjne.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety