Wynik rezonansu magnetycznego a podejrzenie stwardnienia rozsianego

Witam oto moje MRI głowy z kontrastem: W istocie białej obu półkul mózgu widoczne są pojedyncze drobne ogniska o podwyższonej intensywnosci sygnału w T2/FLAIR, bez cech ogranicznenia dyfuzji i efektu wzmocnienia pokontrastowego. Nieco większy o wym. do 5mmm podobny obszar widoczny jest również w sąsiedztwie rogu potylicznego prawej komory bocznej. Są to drobne niecharaktertystyczne ogniska demielinizacyjne. Proponuje badanie kontrolne za ok 6 mc. Czy wynik może oznaczać Sm?

SM jest rozpoznaniem stawianym zawsze!!! na podstawie objawów i dolegliwości, badania pacjenta i wyniku badania MR, i ma ściśle określone kryteria rozpoznania.
Zmiany opisywane jako demielinizacyjne, oznaczają jedynie rodzaj zmian a nie diagnozę i mogą występować w wielu innych schorzeniach np boreliozie.
W rozpoznaniu SM ważny jest ich układ, rozmieszczenie w obrębie mózgu, wzmocnienie po kontraście itd.
Proszę udać się na konsultację neurologiczną, w zależności od objawów i wyniku badania specjalista pokieruje dalszym postępowaniem.
Charakter zmian z całą pewnością należy spróbować wyjaśnić.