Wynik rezonansu magnetycznego główki u dziecka
witam moje dziecko miało robiony rezonans główki. Wyszło m.in: Wokół biegunów przednich płatów skroniowych poszerzona przestrzeń płynową przymózgowia : po prawej 18/5/15 mm po lewej 17/10/17- najprawdopodniej torbiel pajęczynówki(?)W tylnym dole czaszki pośrodkowo w rzucie zbiornika wielkiego nieprawidłowy obszar płynowy 59,7/20,7/19,4 mm- najprawdopodnie torbiel pajęczynówki. Czy takie torbiele mogą powodować oczopląs, oraz podwyższone ck?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Podany wynik MRI powinien ocenić specjalista neurolog dziecięcy, który zna szczegółowe dane kliniczne.