Wynik rezonansu magnetycznego głowy i mózgu

witam wybralam wyniki rezonansu. oto opis-poszerzenie przestrzeni okolonaczyniowych w miejscach typowych: na sklepistosci w srodku polowalnym, na pograniczu konarow mozgu i istoty czarnej i w dolnych warstwach jader podkorowych. wpuklanie sie przestrzeni plynowych do siodla tureckiego z czesciowym modelowaniem przysadki...... zatoki przynosowe z zapalnymi zgrubieniami sluzowki w zatokach szczekowychi mniejszego stopnia w sitowiu. migdalek gardlowy powiekszony 13/19mm. czy cos jest nie tak?

Dość mało danych aby w pełni się wypowiedzieć ale zmiany tego typu w zatokach szczękowych są dość częste. Podobnie jak niewielki migdałek gardłowy nawet w Pani wielu. Wybrałbym się jednak do laryngologa z płytą z badaniem RM aby on ocenił zmiany w korelacji z dolegliwościami oraz obejrzał nosogardło (migdałek).