Wynik rezonansu magnetycznego i dolegliwości w odcinku lędźwiowym kręgosłupa

Witam mam problem z kręgosłupem w odcinku lędźwiowym . Wynik rezonansu Magnetycznego : W pozycji lezącej widoczna dyskretna skolioza lewostronna i zniesienie fizjologicznej lardozy lędźwiowej . co to jest ? a na zdj RTG Nieznacznie przewężona przestrzeń mk L5 -S1 , pozostałe przestrzenie prawidłowe . na czym po polega?

Witam,
kręgosłup patrząc z boku przypomina literę "S" są to fizjologiczne krzywizny kręgosłupa. W odcinku lędźwiowym powinien być " wygięty" w stronę brzucha w Pani przypadku "wygięcie" jest za małe, powoduje to zaburzenie amortyzacji w kręgosłupie w czasie ruchu,siedzenia.Na skutek tego z czasem będzie dochodziło do zmian przeciążeniowych i zmniejszenia przestrzeni m/kręgowych.Jeśli przestrzeń kręgowa jest zbyt niska dochodzi do uszkodzeń krążka m/kręgowego i ucisku na nerwy.W Pani przypadku zmiany nie są tak bardzo zaawansowane dlatego jest szansa , że przy odpowiedniej rehabilitacji ( systematycznej ) przez długie lata nie dojdzie do poważnych uszkodzeń.
Pozdrawiam