Wynik rezonansu magnetycznego i łąkotka z ogniskami uszkodzenia

Dostałam wynik rezonansu i nie wiem za bardzo co to oznacza: Łąkotka przyśrodkowa z ogniskami uszkodzenia II stopnia-najpewniej zmianami zwyrodnieniowymi śródłąkotkowymi w rogu tylnym. Rzepka przemieszczona bocznie o ok 9mm w stosunku do kłykcia bocznego kości udowej. Drobne zmiany malacyjne II stopnia w części przyśrodkowej chrząstki rzepki.Pogrubiały przyśrodkowy fałd rzepkowo-udowy. Więzadło krzyżowe przednie z cechami niedużego naderwania, o zatartych obrysach z obrzękiem.

Renata GrzechociĹska

Wskazana jest wizyta u ortopedy. Być może konieczna będzie artroskopia.