Wynik rezonansu magnetycznego i SM

Witam od 2000 roku choruje na SM , w zeszlym tygodniu odebralam wyniki rezonansu i oprócz zmian demielinizacyjnych są zmiany których w ostatnim MRI nie bylo, nie mam jak w tej chwili jechac do neurologa proszę o pomoc czy to jest niebezpieczne ? Niskie położenie migdałków móżdżku- ich dolne bieguny wpuklają się do światła otworu wielkiego na głębokość 3mm. Zbiornik móżdżkowo-rdzeniowy wąski. Nadnamiotowo szerokość przestrzeni podpajęczynówkowej jest nieznacznie zwiększona na sklepistościach szcz

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest bezpośrednie badanie lekarskie oraz łączna interpretacja powyższego badania. Proszę koniecznie udać się do lekarza neurologa.

Nowe zmiany demielinizacyjne w przebiegu SM, zakładając że protokół badania był taki sam, świadczą o aktywności choroby. Znaczenie ma położenie , ilość zmian oraz ich aktywność tj wzmocnienie po kontraście.
Niskie położenie migdałków móżdżku nie jest zmiana nową i najpewniej było widoczne w poprzednim badaniu ( być możne nie opisane).
Postępowanie zależy od postaci, przebiegu SM, stanu neurologicznego, leczenia itd...