Wynik rezonansu magnetycznego kolana i łąkotki

Dzień dobry. Właśnie jestem po rezonansie magnetycznym lewego kolana. W wynikach pisze: Łąkotka przyśrodkowa, róg przedni wypchnięty poza szparę, róg tylny z dyskretna strefa hiperintensywna o charakterze uszkodzenie. Oraz: Łakotka boczna uszkodzona w przednim rogu ze szczeliną płynową, róg tylny z linijna stref hiperintensywna. Co to znaczy?? Czy czeka mnie artroskopia kolana??

Witam,
Ważne są dolegliwości które Pani odczuwa ze strony stawu kolanowego czyli istotne jest aby przeszła Pani badanie ortopedyczne jednak rezonans wskazuje na uszkodzenie obu łąkotek co bezwzględnie kwalifikuję Panią do artroskopii stawu kolanowego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu
Klinika Solumed-Ortopedia