WYNIK REZONANSU MAGNETYCZNEGO KRĘGOSŁUPA

WITAM, MAM 30 LAT. OTRZYMAŁAM WYNIK REZONANSU, ALE WIZYTĘ U LEKARZA MAM DOPIERO ZA MISIĄC. REZONANS BYŁ WYKONANY W ZWIĄZKU Z POWTARZAJĄCYM SIĘ OSTRYM BÓLEM W OKOLICACH KRĘGOSŁUPA ODCINKA LĘDŻWIOWEGO. BARDZO PROSZĘ O INTERPRETACJĘ REZONANS MAGNETYCZNY KANAŁU RDZENIOWEGO NA POZIOMIE ODCINKA LĘDŹWIOWEGO. WYNIK BADANIA PRZEDSTAWIA SIĘ NASTĘPUJACO: LUMBALIZACJA S1 - SZEŚĆ KRĘGÓW LĘDŹWIOWYCH. ZMIANY DEHYDRACYJNO-ZWYRODNIENIOWE W TARCZACH MIĘDZYKRĘGOWYCH Z SZCZEGÓLNYM NASILENIEM NA POZIOMACH L5-L6, L6-S2 Z NIERÓWNOŚCIAMI BLASZEK GRANICZNYCH TRZONÓW KRĘGÓW, NA TYCH POZIOMACH DOŚĆ ROZLEGŁE ZMIANY ZWYRODNIENIOWE TYPU I - ZMIANY OBRZĘKOWE. TARCZE MIĘDZYKRĘGOWE BEZ OBSZARÓW O WYSOKIEJ INTENSYWNOŚCI SYGNAŁU W SEK T2 ZAL. NA POZIOMIE L5-L6 UWYPUKLENIA TARCZY MIĘDZYKRĘGOWEJ TYPU BULGING BEZ CECH UCISKU STRUKTUR NERWOWYCH . NA POZIOMIE L6-S2 RÓWNIEŻ UWYPUKLENIE TARCZY MIEDZYKRĘGOWEJ TYPU BULGING Z MOŻLIWYM NIEWIELKIM UCISKIEM NERWÓW RDZENIOWYCH W OTWORACH MIĘDZYKRĘGOWYCH. NA POZIOMIE L2-L3 NIEWIELKIE WIELOKIERUNKOWE UWYPUKLENIE TARCZY MIĘDZYKRĘGOWEJ BEZ CECH UCISKU STRUKTUR NERWOWYCH. INTENSYWNOŚĆ SYGNAŁU STOŻKA RDZENIA PRAWIDŁOWA. NIERÓWNOŚĆ BLASZEK GRANICZNYCH TRZONÓW KRĘGÓW SUGERUJĄ ZMIANY PO PRZEBYTEJ CHOROBIE SCHEUERMANNA. NA POZIOMIE L2-L3 CENTRALNIE CECHY NIEWIELKIEGO DYSKRETNEGO PEKNIĘCIA PIERŚCIENIA WŁÓKNISTEGO. KANAŁ KRĘGOWY BEZ CECH STENOZY.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Patologia uwidoczniona w badaniu rezoznansu (cechy zwyrodnieniowe, uwypuklenia tarcz międzykręgowych) w obrębie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, jest najbardziej prawdopodobną przyczyną Pani dolegliwości bólowych. Właściwym lekarzem w takim przypadku jest specjalista neurolog lub neurochirurg, który po analizie wyników Pani badań oraz stanu klinicznego, zaleci odpowiednie postępowanie.