Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa 22-latki

Witam serdecznie, dziś odebrałam wyniki z rezonansu kręgosłupa lędźwiowego. Uprzejmie proszę o interpretację, czy mam się czym martwić? Zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5-S1. W T2 sygnał z tego krążka jest obniżony - zwyrodnieniowa dehydratacja. Na tym poziomie tylna niewielka centralna podwięzadłowa wypuklina jądra miażdzystego z towarzyszącym pęknięciem pierścienia włóknistego.Wypuklina minimalnie modeluje worek oponowy, nie zwęża kanałów korzeniowych. Pozdrawiam i dziękuję, Paulina

Witam serdecznie,

Wynik badania MRI może świadczyć o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Sugeruję udać się do lekarza zlecającego badanie, neurologa lub neurochirurga w celu konsultacji oraz ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.