Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa 26-letniego mężczyzny

witam proszę o interpretację badania - rezonanstarcza kręgowa na poziomie l5-s1 o obniżonej wysokości i intensywności sygnałów jak w przypadku zaburzeń uwodnienia. na poziomie l5-s1 stwierdzona koncentratyczna tylna przepuklina tarczy miedzykregowej, penetrująca w głąb kanału kręgowego. głębokość 6,5 mm. materiał krążka modeluje brzuszną powierzchnię worka oponowego oraz spłyca zachyłek boczny lewy z uciskiem korzenia nerwu s1 na tym poziomie. kanał nerwu rdzeniowego po lrwek str. przewężony

Witam serdecznie,

Wynik badania MRI świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Proszę udać się do lekarza neurologa lub neurochirurga w celu konsultacji.

Pozdrawiam.