Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa 29-latka

Witam. Dziś odebrałem wyniki rezonansu: Brak zdjęć do oceny poziomów-podejrzenie lumbalizacji S1 Cechy dehydratacji i zwężenie krążka międzykręgowego L5/S1. Duża tylno-prawoboczna przepuklina krążka L5/S1 wypełniająca prawoboczny zachyłek kanału kręgowego , uciskająca i wyraźnie przemieszczająca ku tyłowi korzenia prawego nerwu rdzeniowego S1 i uwypuklająca się do otworu międzykręgowego po stronie prawej. Wydatne, obustronne torbiele oponowe/okołokorzeniowe w górnym odcinku krzyżowym. Pomocy!!

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na liczne zmiany o charakterze zwyrodnieniowym zmieniające fizjologiczne ukształtowanie kręgosłupa oraz jego architektonikę wpływającą na prawidłową postawę i ewentualnie powodującą dolegliwości bólowe oraz zmiany przeciążeniowe oddziałujące na struktury nerwowe. Aby przynajmniej w części zatrzymać postęp choroby konieczna jest odpowiednia rehabilitacja - czasami konieczny jest zabieg operacyjny. Proponuję zgłosić się po pomoc do neurochirurga.